Domov / Optika
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

Optický filter MidOpt – LP900 horný priepust 910 – 1100 nm


Žiadne hodnotenie. Kód: ab1139
Filter typu horný priepust (longpass), ktorý prepúšťa vlnové dĺžky dlhšie ako 910 nm (cut-on) a zároveň blokuje kratšie vlnové dĺžky.
Výrobca: MidOptMidOpt
Dostupnosť: NA DOTAZ
 
Optický filter MidOpt – LP900 horný priepust 910 – 1100 nm

Filter LP900 veľmi účinne blokuje svetlo s vlnovými dĺžkami pod 900 nm a umožňuje priechod dlhším vlnovým dĺžkam. Tento filter môže byť napríklad použitý pre sledovanie odrazeného laserového diódového svetla 915 nm. Ďalej ho možno využiť v infračervenej oblasti a v rôznych vedeckých a forenzných aplikáciách. Napríklad snímky krvných škvŕn alebo zvyškov výstrelu z pištole na tmavo sfarbených tkaninách alebo denime môžu byť často vylepšené tým, že sa pri fotografovaní použije filter LP900, čo má za následok zvýraznenie týchto škvŕn, kedy sa následne javia ako biele alebo aspoň svetlejšie.

Všeobecné vlastnosti filtrov typu horný priepust:

Filtre typu horný priepust (longpass filtre) prepúšťajú dlhšie vlnové dĺžky ako je pre každý model špecifická „cut-on“ vlnová dĺžka a zároveň blokujú kratšie vlnové dĺžky.

Obvykle sú používané v monochromatických aplikáciách, kde zlepšia kontrast, rozlíšenie a konkrétne farby. Väčšina MidOpt longpass filtrov je skôr absorpčných ako reflexných, čo je vhodné pre široké spektrum aplikácií.

Základné vlastnosti filtrov typu horný priepust:

  • prepúšťajú veľkú časť viditeľného alebo IR spektra, naopak blokujú všetky modré a UV spektrum
  • max. priepustnosť > 90 %
  • povrchy sú vybavené odolnými, vysokoúčinnými antireflexnými vrstvami
  • vhodné pre vonkajšie aplikácie; zvýraznenie dlhších vlnových dĺžok (Near-IR) a fluorescenčné aplikácie
Štítky
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

obálka

Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?