Domov / Optika
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

Optický filter MidOpt – SP635 dolný priepust 380 – 585 nm


Žiadne hodnotenie. Kód: ab1150
Filter typu dolný priepust (shortpass), ktorý prepúšťa vlnové dĺžky 380 – 585 nm.
Výrobca: MidOptMidOpt
Dostupnosť: NA DOTAZ
 
Optický filter MidOpt – SP635 dolný priepust 380 – 585 nm

Filter SP635 býva bežne implementovaný do digitálnych kamier a fotoaparátov na blokovanie infračerveného svetla. Pokiaľ však filter tohto typu z akéhokoľvek dôvodu vo vašej kamere chýba (napríklad bol zámerne odstránený), možno pre tento účel využiť externý filter SP635.

Ide o absorpčný infračervený filter, ktorý sa okrem iného tiež odporúča na ochranu senzora pred bludným svetlom emitovaným lasermi alebo inými, vysokovýkonnými zdrojmi svetla blízkeho IR. Filter SP635 maximalizuje prenos viditeľného pásma do 585 nm a zároveň ponúka vynikajúce blokovanie mimo toto pásmo.

Všeobecné vlastnosti filtrov typu dolný priepust:

Filtre typu dolný priepust (shortpass filtre) prepúšťajú kratšie vlnové dĺžky a zároveň účinne blokujú dlhšie vlnové dĺžky, než je ich stanovená medza.

Obvykle sú používané v monochromatických aplikáciách, kde zlepšia kontrast, rozlíšenie a konkrétne farby. Väčšina MidOpt shortpass filtrov je skôr absorpčných než reflexných, čo je vhodné pre široké spektrum aplikácií.

Základné vlastnosti filtrov typu dolný priepust:

  • prepúšťajú modré až zelené svetlo a časť UV spektra a naopak blokujú veľkú časť viditeľného alebo IR spektra
  • max. priepustnosť > 90%
  • povrchy sú vybavené odolnými, vysokoúčinnými antireflexnými vrstvami
  • vhodné pre zvýraznenie kratších vlnových dĺžok
Štítky
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

obálka

Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?