Domov / Optika
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

Optický filter MidOpt – SP645 dolný priepust 400 – 640 nm


Žiadne hodnotenie. Kód: ab1152
Filter typu dolný priepust (shortpass), ktorý prepúšťa vlnové dĺžky 400 – 640 nm.
Výrobca: MidOptMidOpt
Dostupnosť: NA DOTAZ
 
Optický filter MidOpt – SP645 dolný priepust 400 – 640 nm

Najpopulárnejší filter blokujúci blízke IR žiarenie je najčastejšie využívaný na blokovanie nežiaduceho blízkeho IR svetla vo fotoaparátoch alebo kamerách. Tento filter obmedzuje množstvo infračerveného žiarenia, ktoré negatívne ovplyvňuje citlivé senzory CCD a CMOS. V prípade tohto filtra je navyše toto blokovanie mimoriadne výnimočné. Snímače CCD/CMOS sú veľmi citlivé na infračervené žiarenie a často tiež na tmavočervené vlnové dĺžky. Použitie filtra SP645 znižuje či priamo zabraňuje načervenavému zafarbeniu konečného obrázka. Tieto filtre majú hrúbku 1 mm.

Všeobecné vlastnosti filtrov typu dolný priepust:

Filtre typu dolný priepust (shortpass filtre) prepúšťajú kratšie vlnové dĺžky a zároveň účinne blokujú dlhšie vlnové dĺžky, než je ich stanovená medza.

Obvykle sú používané v monochromatických aplikáciách, kde zlepšia kontrast, rozlíšenie a konkrétne farby. Väčšina MidOpt shortpass filtrov je skôr absorpčných než reflexných, čo je vhodné pre široké spektrum aplikácií.

Základné vlastnosti filtrov typu dolný priepust:

  • prepúšťajú modré až zelené svetlo a časť UV spektra a naopak blokujú veľkú časť viditeľného alebo IR spektra
  • max. priepustnosť > 90 %
  • povrchy sú vybavené odolnými, vysokoúčinnými antireflexnými vrstvami
  • vhodné pre zvýraznenie kratších vlnových dĺžok
Štítky
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

obálka

Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?