Domov / Drony / Gimbaly a kamery
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

Wiris Agro R


Žiadne hodnotenie. Kód: ab1037
Wiris Agro R alebo CWSI (crop water stress index) kamera je špeciálne patentovaná kamera určená na hodnotenie stresu a riadenia vody v plodinách na veľkých plochách. Rozlíšenie kamery je 640 x 512 pixelov.
Dostupnosť: NA DOTAZ
 
Wiris Agro R

Patentovaná termovízna kamera

Wiris Agro R – CWSI kamera je patentovaným systémom od spoločnosti Workswell. Táto kamera je vyvinutá špeciálne na hodnotenie indexu vodného stresu rastlín (crop water stress index) a jej veľkou prednosťou je možnosť pripevnenia na dron. Kameru možno využiť predovšetkým v oblasti precízneho hospodárstva a je prvým zariadením svojho druhu, ktoré bolo navrhnuté na mapovanie na veľkých plochách.

Informácie o vodnom strese rastlín môžu byť napríklad použité na určenie výnosových máp, optimalizáciu zavlažovania alebo na riadenie nápravných opatrení v oblasti hospodárenia s vodou.

Predikcia výnosových máp

Na základe hodnoty vodného stresu možno určiť približnú mapu potenciálneho výnosu. Je zrejmé, že čím viac rastlín je zasiahnutých suchom, tým nižší je ich výnos. Softvér Worksell CWSI Analyzer, ktorý je dodávaný vo zväzku s kamerou CWSI zadarmo, umožňuje generovať potenciálne výnosové mapy z veľkého počtu obrázkov na mnohých hektároch vo veľmi krátkom čase.

Softvér CWSI Analyzer

Workswell CWSI Analyzer je softvér vyvinutý špeciálne na spracovanie nasnímaných obrazov z kamery CWSI. Umožňuje nastavenie jednotlivých parametrov potrebných pre správny výpočet CWSI, ako tabuľkového, tak doplnkového merania. Softvér obsahuje preddefinované najbežnejšie plodiny. Veľkou výhodou tohto softvéru je schopnosť spracovávať stovky obrázkov naraz (hromadné spracovanie dát).

Využitie CWSI kamery

Napriek tomu, že existuje mnoho potenciálnych možností použitia, medzi hlavné patria tri oblasti:

  • Monitorovanie stavu vody – ak chcete monitorovať vodný stres, tzn. nedostatok vody, ktorému je plodina vystavená počas vegetačného obdobia, a to bez ohľadu na to, či sú plodiny zavlažované alebo nie.
  • Správa zavlažovacieho systému – optimalizácia zavlažovacieho systému ako z hľadiska určenia vhodných umiestnení na umiestnenie senzorov pôdy, tak z hľadiska optimalizácie štruktúry. Pre túto aplikáciu sú k dispozícii špeciálne farebné mapy „Water“ a „WaterStep“.
  • Fenotypizácia – rôzne druhy rastlín sú rôzne citlivé na množstvo dostupnej vody. Kamera CWSI vám pomôže určiť, ako často sú rastliny daného druhu vo vodnom strese v porovnaní s rastlinami iných druhov.

Možnosti HW rozhrania

K dispozícii sú nasledujúce HW rozhrania:

  • S.Bus
  • Zbernica CAN (kompatibilná s ovládačom DJI M600 a A3)
  • Ethernet (RJ 45)
  • MavLink
  • externé GPS pripojenie
  • externá spúšť
Súbory

Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

obálka

Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?