Domov / Drony
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

Dron DJI Phantom 4 RTK


Žiadne hodnotenie. Kód: d0011 Produktové číslo: 4251522804898 Výroba byla ukončená
Dron DJI Phantom 4 RTK pre profesionálne nasadenie prináša možnosť vysokopresného orto-fotogrammetrického mapovania novej generácie s využitím presného georeferencovania pomocou technológie RTK (real time kinematic) v kombinácii s GNSS.
Výrobca: DJIDJI
Dostupnosť: NA DOTAZ
5.374 € bez DPH
6.503 € s DPH
 
Dron DJI Phantom 4 RTK

Dron DJI Phantom 4 vo verzii RTK dostal k bežnému GPS senzoru aj polohovaciu RTK (real time kinematic) technológiu pre veľmi presné georeferencovanie snímok a nachádza tak uplatnenie najmä v profesionálnych aplikáciách ako napr. v geodézii, hospodárstve, pri 3D modelovaní, pri výpočtoch kubatúr a pod. Konštrukčne vychádza tento model z veľmi úspešného dronu Phantom 4 Pro s optickým senzorom s veľkosťou 1" CMOS a rozlíšením 20 Mpx.

 

Nová éra vysokopresného mapovania

Spoločnosť DJI prichádza s novou, cenovo dostupnou technológiou, ktorá ponúka georeferencované dáta s presnosťou v rade jednotiek centimetrov. Získanie týchto dát vyžaduje navyše menej pozemných kontrolných bodov a je tak významne rýchlejšie.

Horizontálna presnosť RTK modulu je 1 cm, vertikálne 1,5 cm a výsledná absolútna horizontálna presnosť fotogrammetrických modelov je potom 5 cm.

 

Kľúčové funkcie a parametre

  1. RTK modul pre veľmi presné georeferencovanie snímok.
  2. CMOS senzor s veľkosťou 1" a kvalitná optika z dronu Phantom 4 Pro zaisťujúca jasný a kvalitný obraz s rozlíšením 20 Mpx.
  3. Aplikácia GS RTK APP pre plánovanie a organizáciu letu.
  4. Možnosť synchronizácie v reálnom čase.
  5. OcuSync – systém prenosu digitálneho obrazu na vzdialenosť až 3,5 km.
  6. D-RTK 2 GNSS mobilná stanica pre vysokú presnosť urobených dát.

 

Pozičný systém s centimetrovou presnosťou

Do tela Phantomu 4 RTK je zabudovaný nový RTK modul pozičného systému. Ten poskytuje dáta s centimetrovou presnosťou v reálnom čase pre dosiahnutie vysokej presnosti pri georeferencovaní snímok. RTK prijímač je vhodne kombinovaný s klasickým GNSS modulom a zaisťuje tak vysokú presnosť i v oblastiach s nízkym signálom, ako sú napr. veľkomestá a im blízke okolie.

Phantom 4 RTK je možné nasadiť do akejkoľvek pracovnej úlohy s pripojením na D-RTK2 mobilnú stanicu, NTRIP (bezdrôtový prenos RTCM pomocou internetového protokolu) používajúcim 4G dongle (USB prijímač internetu) alebo s pripojením na WiFi hotspot. Ďalšou možnosťou je dáta zo satelitov ukladať a použiť neskôr pre PPK (Post Processed Kinematics).

 

TimeSync systém

Pre plné využitie RTK modulu bol vytvorený nový TimeSync systém, ktorý bol navrhnutý pre súbeh funkcie ovládača, kamery a RTK modulu. Zaisťuje tak spätnú väzbu z RTK modulu smerom ku kamere a centrovanie snímok CMOS snímača kamery. Cieľom je samozrejme dosiahnutie deklarovanej centimetrovej presnosti, ktorá by bez tejto funkcie nebola možná.

 

Precízny senzor a optika z dronu Phantom 4 Pro

Dron Phantom 4 RTK disponuje senzorom s 1" CMOS snímačom s rozlíšením 20 MPx. Mechanická uzávierka pomáha pri nevhodnom osvetlení scény, a zároveň sa vďaka nej môže dron bez problémov pohybovať, pretože tu nie je riziko javu tzv. „rolling shutter“ ako pri digitálnej uzávierke.

Vďaka vysokému rozlíšeniu je tento Phantom schopný dosiahnuť GSD (Ground Sample Distance – teda veľkosť pixelu na povrchu zeme) s hodnotou 2,74 cm zo 100 metrovej výšky. Pre ešte väčšie zvýšenie presnosti a kvality snímok je každá šošovka objektívu kalibrovaná na radiálne a tangenciálne výrobné odchýlky.

 

Aplikácia pre plánovanie letov

Nová GS RTK aplikácia dovoľuje prevádzkovať dron Phantom 4 RTK v dvoch režimoch

  1. fotogrametrický režim – 2D snímkovanie zadanej plochy
  2. Waypoint režim – prelet zadanými bodmi

Pri plánovaní letu pilot zadáva: prekrývanie fotografií, výšku a rýchlosť letu a parametre pre nastavenie kamery. Možné je tiež automatické mapovanie alebo prevedenie naplánovaných inšpekčných postupov.

GS RTK aplikácia bola navrhnutá s využitím skúseností reálnych pilotov, vďaka tomu má aplikácia možnosť robiť i špecifické mapovanie. Aplikácia má implementované priame načítanie KML dát oblastí, takže sa lety dajú plánovať aj z pohodlia vašej kancelárie.

 

Podpora SDK

Dron DJI Phantom 4 RTK je kompatibilný s programovými knižnicami DJI Mobile SDK, čo otvára možnosti tvorby vlastných aplikácií, a to nielen pre automatizáciu letu alebo vlastné ovládanie skrz mobilný telefón alebo tablet.

 

OcuSync

Systém prenosu digitálneho obrazu OcuSync poskytuje výkonný a stabilný prenos digitálneho HD obrazu, ktorý je potrebný na bezchybne vykonanú prácu. V európskych normách je dosah prenosu až 3,5 km.

Kompatibilita s D-RTK 2 mobilnou stanicou

Phantom 4 RTK je bezdrôtovo prepojiteľný s D-RTK2 stanicou skrz OcuSync 2.0. Táto stanica poskytuje dronu diferenčné dáta v reálnom čase, tak aby dron dosiahol centimetrovú presnosť v akýchkoľvek podmienkach.

Profesionálne drony DJI od priameho zastúpenia

Spoločnosť W-Technika Group s.r.o. je priamym dovozcom techniky DJI s označením DJI Enterprise pre ČR a SR. Špecializujeme sa na drony, ktoré sú určené na profesionálne nasadenie v oblasti priemyselných inšpekcií, protipožiarnych zásahov, pátracích akcií a pod.

DJI Enterprise pro ČR

Svojim zákazníkom ponúkame nielen dron DJI so všetkým dostupným príslušenstvom, ale tiež celý proces od zaškolenia a poradenstva, až po prevedenie procesom získania leteckého oprávnenia (licencia) na ÚCL (úrad pre civilné letectvo). Poprípade aj získanie certifikácie „technik diagnostik – termografia“ na termovíznu inšpekciu a ďalšie."

SúboryŠtítky
Doplnky a súvisiace
Nabíjacia USB rozbočka k DJI nabíjačke Nabíjacia USB rozbočka k DJI nabíjačke Kód: ab0443
NA DOTAZ
Rozbočka sa pripojí k originálnej nabíjačke a poskytuje 2 USB napájacie porty.
 
Detail
Nabíjací hub pre 4 akumulátory pre drony DJI Phantom 4 Nabíjací hub pre 4 akumulátory pre drony DJI… Kód: ab0437
NA DOTAZ
Hub umožňuje nabíjať 4 batérie modelového radu DJI Phantom 4.
 
Detail
Akumulátor pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Akumulátor pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Kód: ab0436
NA DOTAZ
Náhradný akumulátor pre modelový rad DJI Phantom 4.
 
Detail
Pár bajonetov na upevnenie vrtúľ na motory pre drony DJI Phantom 4 Pár bajonetov na upevnenie vrtúľ na motory p… Kód: ab0444
NA DOTAZ
Náhradný bajonet na upevnenie vrtule na motor dronu.
 
Detail
Nabíjačka do auta pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Nabíjačka do auta pre modelový rad dronov DJ… Kód: ab0438
SKLADOM
Autonabíjačka pre modelový rad DJI Phantom 4
 
Detail
Tiché vrtule pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Tiché vrtule pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Kód: ab0446
NA DOTAZ
Pár tichých vrtúľ so zakončením v podobe wingletu.
 
Detail
Nabíjačka do siete pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Nabíjačka do siete pre modelový rad dronov D… Kód: ab0439
NA DOTAZ
Náhradná nabíjačka pre DJI Phantom 4.
 
Detail
Napájací kábel k nabíjačke pre drony DJI Phantom 4, výkon 180 W Napájací kábel k nabíjačke pre drony DJI Pha… Kód: ab0441
NA DOTAZ
Náhradný napájací kábel do siete pre výkonnejšiu nabíjačku.
 
Detail
Napájací kábel k nabíjačke pre DJI Phantom 4, výkon 100 W Napájací kábel k nabíjačke pre DJI Phantom 4… Kód: ab0442
NA DOTAZ
Náhradný kábel k nabíjačke k radu Phantom 4
 
Detail
Vrtule pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Vrtule pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Kód: ab0435
SKLADOM
Pár dvoch vrtúľ pre modelový rad DJI Phantom 4.
 
Detail
Krytka na gimbál pre modelový rad dronov DJI Phantom 4 Krytka na gimbál pre modelový rad dronov DJI… Kód: ab0445
NA DOTAZ
Náhradná krytka pre gimbál na Phantome 4
 
Detail
Stojí za pozornosť
Dron DJI M200 V2.0 Dron DJI M200 V2.0 Kód: d0010 Výroba byla ukončená
NA DOTAZ
DJI Matrice 200 V2.0 je dron určený prevažne pre inšpekcie, s možnosťou zavesenia 2 kamier súčasne vo viditeľnom spektre, v IR spektre a tiež kamier tretích strán, s podporou Mobile SD…
 
Detail
Dron DJI M210 V2.0 Dron DJI M210 V2.0 Kód: d0009 Výroba byla ukončená
NA DOTAZ
DJI Matrice 210 V2.0 je dron určený prevažne pre inšpekcie, novo s možnosťou zavesenia až 2 kamier naraz, alebo jednej zhora dronu a to ako vo viditeľnom, tak v IR spektre, prípadne aj…
 
Detail
Dron DJI M210 RTK V2.0 Dron DJI M210 RTK V2.0 Kód: d0008 Výroba byla ukončená
NA DOTAZ
DJI Matrice 210 RTK V2.0 je dron určený prevažne pre inšpekcie, novo s možnosťou zavesenia až 2 kamier naraz, alebo jednej zhora dronu a to ako vo viditeľnom, tak v IR spektre, prípadn…
 
Detail
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

obálka

Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?