Domov / Optika
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

Optický filter MidOpt – BP810 pásmový priepust 790 – 830 nm


Žiadne hodnotenie. Kód: ab1087
Pásmový filter (Bandpass filter) BP810 prepúšťa iba časť elektromagnetického spektra – 790 – 830 nm a ostatné (kratšie i dlhšie) vlnové dĺžky blokuje.
Výrobca: MidOptMidOpt
Dostupnosť: NA DOTAZ
 
Optický filter MidOpt – BP810 pásmový priepust 790 – 830 nm

Optický filter BP810

Filtre BP810 sú primárne určené pre použitie v laserových diódových aplikáciách s vlnovou dĺžkou v rozmedzí 800 – 830 nm. Sú necitlivé na „modrý posun“, ku ktorému dochádza pri použití laserov vytvárajúcich čiary alebo vzory spoločne so širokouhlými objektívmi. Približne 70 % z laserov pre studenú terapiu používaných na regeneráciu poškodeného tkaniva, ktoré sú na trhu, pracuje pri vlnovej dĺžke 810 nm alebo v blízkom okolí.

Montáž tohto filtra na objektív fotoaparátu používaného za jasného slnečného svetla umožní lepšie zobrazovanie laserového lúča. Pre väčšinu aplikácií v oblasti 810 nm je odporúčaný filter BN810.

Tým, že pásmové filtre prepúšťajú iba časť spektra a ostatné (kratšie i dlhšie) vlnové dĺžky blokujú, zvyšujú pomer signálu k šumu, a teda i kontrast. Vďaka tomu je možné ľahšie a lepšie kontrolovať zmeny okolitých svetelných podmienok, ktoré môžu v priebehu merania nastať.

Vlastnosti

 • Zvyšujú kontrast a tým umožňujú kvalitnejšie sledovanie požadovaných vlastností výrobkov.
 • Pomáhajú korigovať variabilitu nežiaduceho okolitého svetla.
 • Eliminujú nutnosť obťažného a nákladného zakrytovania kamerových systémov.
 • Pomáhajú odstrániť negatívne účinky chromatickej aberácie.
 • Priepustnosť v maxime je až 90 %.
 • Sú menej citlivé na zmenu uhla dopadu než tradičné interferenčné filtre.
 • Ideálny pre zobrazovanie v blízkej infračervenej oblasti.
  Štítky
  Hodnotenie
  Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

  obálka

  Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?