Domov / Robotický pes
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

Unitree Aliengo


Žiadne hodnotenie. Kód: ab0993
Aliengo je prieskumný, navigačný a mapovací robot, ktorý vyrába spoločnosť Unitree Robotics. Je ideálny do profesionálneho a priemyselného prostredia, ale je aj vynikajúcim nástrojom na výskum a výučbu.
Dostupnosť: NA DOTAZ
 
Unitree Aliengo

Unitree Aliengo

Vďaka 12 vysoko výkonným servomotorom dokáže Aliengo vykonávať činnosti, ako je beh dopredu, beh dozadu, posun doľava a doprava, otáčanie na mieste, plazenie dopredu, kotúľanie, skákanie, prekonávanie alebo vyhýbanie sa prekážkam, vstávanie po páde a chôdza po svahu alebo po schodoch.

Dobrá stabilita

Unitree Aliengo sa dokáže veľmi rýchlo prispôsobiť a vrátiť do stabilného kontrolovaného stavu.

Hĺbková kamera 2 sady

Hĺbková kamera sa dodáva vo verzii s globálnou uzávierkou a širokým zorným poľom, s minimálnou hĺbkou snímania 0,11 metra a hĺbkovým rozlíšením až 1280x720px.

Vizuálna farebná kamera je vybavená širokouhlým objektívom typu rybie oko v kombinácii s takmer hemisférickým uhlom záberu 163°, čo umožňuje stabilné sledovanie pri rýchlom pohybe robotického psa Aliengo.

Prístup k programovaniu

Softvérové ovládacie rozhranie je rozdelené na vysokoúrovňové rozhranie a základné ovládacie rozhranie (na ovládanie psa používateľom), ktoré podporuje jazyky C/C++, ROS atď.

Rozhranie s otvoreným prístupom umožňuje čítať údaje z rôznych snímačov a ovládať krok až na úroveň jedného motora alebo jedného pohybu nohy.

Aliengo: robotický pes prieskumník

Robotický pes Aliengo ponúka všetky funkcie robotickej platformy na autonómnu navigáciu, sledovanie a prieskumné aplikácie:

 • Je vybavený strojovým videním na 2D a 3D mapovanie svojho prostredia.
 • Dokáže chodiť dopredu, dozadu, cez prekážky, po schodoch atď.
 • Môže sa pohybovať rýchlosťou až 6 km/h.
 • Má zdokonalený systém vnímania prostredia: trojrozmerné videnie, mapovanie v reálnom čase a dynamické vnímanie prekážok.
 • Aliengo je veľmi stabilný vo všetkých polohách. Má úplné trojosové riadenie polohy a polohy, vďaka čomu je vysoko prispôsobivý v akomkoľvek teréne.

Robustná a dlhá životnosť batérie

Aliengo je robustný a veľmi odolný robot. Je vyrobený z polymérneho plastu, uhlíkových vlákien a leteckého hliníka a predstavuje robotickú platformu, ktorá je navrhnutá tak, aby odolávala mechanickému namáhaniu a zároveň bola dlhodobo stabilná vo výkone.

Robotický pes je tiež vybavený lítiovou batériou, ktorá umožňuje pokračovať v činnosti 2 až 4,5 hodiny v závislosti od náročnosti misie.

Mobilný robot, ktorý dokáže komunikovať s ľuďmi

Aliengo má schopnosť rozpoznávať tváre a ľudské pohyby. Bude sledovať pohyby svojho „pána“ a podľa toho prispôsobí svoje správanie.

A jeho bohaté komunikačné rozhranie umožňuje ešte viac rozšíriť jeho obzory, pomocou portov HDMI, USB a Ethernet pridať do arzenálu robota Aliengo ďalšie senzory, sledovacie kamery alebo funkcie LiDAR.

Rozdiel medzi AlienGo Basic a AlienGo 3D

AlienGo Basic sa predáva bez LiDAR-u, zatiaľ čo AlienGo 3D obsahuje 3D LiDAR: RS-LiDAR-16 od spoločnosti Robosense.

ROZPOZNÁVANIE ĽUDSKÝCH GEST A TVÁRE

Kľúčové vlastnosti robotického psa Unitree Aliengo.

1. ROZPOZNÁVANIE POLOHY TELA

Na základe modelu hlbokého učenia dokáže farebná kamera rozpoznať špecifickú polohu človeka a vykonávať interakciu človeka so strojom. Robot môže vykonávať zodpovedajúce pohyby podľa rôznych polôh ľudského tela.

2. VNÍMANIE ĽUDSKEJ KOSTRY

Robot dokáže analyzovať a vypočítať dvojrozmerné informácie o postave ľudského tela podľa informácií o farebnej perspektíve a analyzovať a vypočítať trojrozmerné informácie o kostre a informácie o pohybe konkrétnej postavy pomocou hĺbky ostrosti.

3. SLEDOVANIE CIEĽOVEJ OSOBY

Ak je na scéne viac ako jedna osoba, konkrétna osoba môže robotovi povedať, aby spustil proces sledovania určitým príkazom (napr. zdvihnutím ľavej ruky). Potom bude robot sledovať pohyb cieľovej osoby, aj keď sa cieľová osoba pohybuje.

4. ROZPOZNÁVANIE TVÁRE A URČOVANIE VZHĽADU (VO VÝVOJI)

Z pohľadu robota sa na automatické rozpoznávanie tvárí a klasifikáciu davu používa algoritmus umelej inteligencie, ktorý dokáže určiť pohlavie, vek a oblečenie. Túto funkciu výrobca ďalej rozširuje a podporuje. V budúcnosti bude rozšírená a implementovaná do zručností robotického psa Aliengo.

Prečo si vybrať robota Aliengo?

 • Mimoriadne dlhá výdrž batérie. Maximálny čas prevádzky môže dosiahnuť až 4,5 hodiny.
 • Ovládanie zložených kĺbov pomocou technológie krokového riadenia. Dokáže plne ovládať polohu a polohu v 3 osiach, takže má silnú prispôsobivosť viacerým terénom a dokáže sa stabilne pohybovať na členitých štrkových cestách.
 • Vynikajúci výkon. Dvanásť vysoko výkonných servomotorov.
 • Špeciálne pohyby, ako napríklad rýchly beh, salto vzad alebo skok.
 • Maximálna rýchlosť chôdze viac ako 1,5 m/s.
 • Telo robota má dobrú odolnosť voči nárazom.
 • Otvorené programovateľné zdroje.
 • Podpora ovládacieho rozhrania pomocou programovacieho jazyka C/C++, ROS atď.
 • Priestorové videnie s vnímaním hĺbky.
 • Hĺbková kamera: minimálne snímanie hĺbky od približne 0,11 m až po hĺbkové rozlíšenie 1280 x 720px.
 • Rozpoznávanie osôb a tvárí.
Špecifikácia
Protinárazové senzory ANO
Podporované kamery Lidar, termo
Diaľkové ovládanie Remote control ANO
Bluetooth / WiFi ANO
Hmotnosť 15 kg
Krytie IP54
Súbory
Stojí za pozornosť
Unitree Go2 Edu Unitree Go2 Edu Kód: ab0998
NA DOTAZ
Tento malý, cenovo dostupný robot posúva hranice inovácií v oblasti štvornohých robotických psov. Uvedením robota Go2 spoločnosť Unitree predstavila výrazne lepšieho, rýchlejšieho a ob…
 
Detail
Unitree Go2 Pro Unitree Go2 Pro Kód: ab0999
NA DOTAZ
Tento malý, cenovo dostupný robot posúva hranice inovácií v oblasti štvornohých robotických psov. Uvedením robota Go2 spoločnosť Unitree predstavila výrazne lepšieho, rýchlejšieho a ob…
 
Detail
Unitree B2 Unitree B2 Kód: ab0994
NA DOTAZ
Komplexný výkon z hľadiska zaťaženia, dosahu, schopnosti pohybu a rýchlosti je dva- až trikrát vyšší ako u bežných robotov - to je robotický pes Unitree B2! Objavte B2 alebo B2-W, najv…
 
Detail
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

obálka

Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?