Domov / Termokamery / Termokamery pre drony
Kategórie
Výrobcovia
Voliteľný boxík #1
ĽUDIA, objednávajte!

Väčšina produktov, ktoré na týchto stránkach ponúkame, sú tzv. na objednávku. To však neznamená, že by išlo o nedostupné, alebo okrajové produkty. Opak je pravdou! Ide ale zvyčajne o drahé meracie prístroje alebo prístrojovú techniku, ktorú nie je možné držať skladom. Je však bežne dostupná na objednávku.

Teda  nebojte sa opýtať! Sme tu k dispozícii pre vás, na druhej strane týchto stránok, pripravení vám poskytnúť cenovú ponuku a zaistiť dodanie potrebného vybavenia.

DOPYTOVAŤ

 

DJI ZENMUSE H20T – termokamera na dron DJI M300 RTK


Žiadne hodnotenie. Kód: d0043
Hybridná termokamera na dron DJI M300 RTK. Kamera má integrované 4 senzory. Termokameru s rozlíšením 640 x 512 px, širokouhlú kameru s 12 Mpx, laserový diaľkomer a zoomovaciu kameru s 20-násobným optickým zoomom a 20 Mpx.
Výrobca: DJIDJI
Dostupnosť: NA DOTAZ
 
DJI ZENMUSE H20T – termokamera na dron DJI M300 RTK

Nová hybridná termokamera DJI Zenmuse H20T na dron DJI M300 RTK

V kompaktnom tele DJI Zenmuse H20T sú umiestnené 4 snímače, zhrnujúce potreby pre priemyselné inšpekcie, termo inšpekcie2D mapovanie a 3D modelovanie, vyhľadávanie osôb či zvierat a napr. dohľadávanie ohnísk požiarov a pod.

DJI Zenmuse H20T ako...

Termokamera

Dron s termokamerou, v tomto prípade DJI M300 RTK a H20T je aktuálne možné prevádzkovať ako nástroj na priemyselné inšpekcie, inšpekcie solárnych panelov, analýzu tesnení a izolácie na teplovodoch, kontrolu izolátorov na vedení vysokého napätia, dohľadávanie osôb, zvierat a ohnísk požiarov. Termokamera má rozlíšenie 640 x 512 px, teplotnú citlivosť 0,05 °C a možnosť zaznamenávať rádiometrické fotky, teda termogramy. To znamená, že teplotnú analýzu môžete robiť spätne v softvéri na to určenom, pretože teplotné dáta sú uložené ku každému jednotlivému pixelu. Pokiaľ by termokamera rádiometrická nebola, bolo by možné v podstate iba urobiť farebnú "termo" fotku bez teplotných dát. Obnovovacia rýchlosť obrazu kamery je 30 Hz, takže obraz nebude trhaný a zároveň s optimálnym objektívom so záberom 40,6° bude obraz veľmi prehľadný.

Termokamera H20T má tiež pokročilé funkcie, ktoré umožňujú vyhľadávať najteplejší bod v obraze, ktorý môže predstavovať napr. stratená osoba, či porucha na solárnom paneli, ďalej je zobrazená najmenšia teplota a priemer všetkých teplôt. Je tiež možné označiť si jednotlivý bod a teplotu získavať iba v ňom. Zároveň tiež termokamera na drone podporuje teplotný alarm – pri prekročení zadanej hodnoty operátor dostane varovné akustické upozornenie.

Pomocou Izotermy potom operátor zobrazí oblasť resp. interval teplôt, ktoré ho zaujímajú. Toto je využiteľné napr. pri vyhľadávaní hotspotov na solárnych paneloch, k čomu slúži napr. nástroj https://scopito.com/ alebo na vyhľadávanie osôb či zvierat, v tom prípade sa farebne označí objekt, ktorý prekročí zadanú teplotu napr. 25 °C, vhodné použitie izotermy potom je na dohľadávanie ohnísk požiaru. 

Zoomovacia kamera

Zoomovacia kamera má rozlíšenie 20 MPx a zároveň dokáže dosiahnuť až 23-násobný hybridný zoom, 200-násobný digitálny zoom a pri veľkosti snímača 1/1,7", ktorý používa technológiu CMOS dokáže robiť video s rozlíšením 4K pri 30 fps. Tieto parametre kameru predurčujú ako výkonný nástroj na priemyselné inšpekcie, obstaranie podrobných dát, alebo kontrolu či dohľad nad areálom, stavbou alebo technikou.

Širokouhlá kamera

Táto kamera má rozlíšenie 12 MPx a s veľkosťou senzora 1/2,3" a technológiou CMOS ide o perfektný nástroj na vykonávanie mapovacích misií na získavanie dát pre 2D ortofoto mapy či 3D modely. Z 3D modelov možno potom vypočítavať ako hlavnú oblasť záujmu objemy materiálu, teda kubatúry z 2D máp je možné vypočítavať plochy a obraz klasifikovať. Kamera má ohniskovú vzdialenosť objektívu 24 mm a uhol záberu 82,9°. Pokiaľ týmto pojmom nerozumiete, ponúkame v týchto oblastiach školenia pre 2D mapovanie a 3D modelovanie.

Laserový diaľkomer

Laserový diaľkomer, skrátene LRF dokáže merať vzdialenosti od 3 do 1200 m od kamery, a to s presnosťou +–0,2 m. Vďaka tomu je možné vypočítať pozíciu označeného objektu v obraze a túto gps pozíciu odoslať resp. podeliť sa o ňu.

 

Přidaná hodnota DJI Zenmuse H20T  se skrývá v inteligentních algoritmech

Prvním z režimů této kamery je možnost periodického pořizování fotografií u zadané oblasti či objektu zájmu. je možné tak v průběhu času kontrolovat rozpadající se izolaci, postupující praskání mostovky nebo korozi šroubů. U prvního náletu se pořídí základní referenční nasnímání objektu, dle kterého se dron resp. kamera naučí pozici a natočení kamery a pak již automatizovaně nasnímá zadanou oblast vždy když s dronem přiletíte do blízkosti a vydáte k tomu povel.

Inspekce ve vysokém rozlišení se provádí nyní mnohem jednodušeji. Širokoúhlá kamera pořídí přehledovou fotku a podrobné fotky jsou pořízeny pomocí zoomovací kamery, kterou převezme inteligentní algoritmus. Vznikne tak dataset fotografií zadaného objektu, který lze podrobně zpětně analyzovat.

PinPoint je funkce, díky které lze zjistit GPS pozici označeného objektu na obrazovce v ovladači. Využije se při tom pozice dronu, náklon kamery a laserový dálkoměr, inteligentní algoritmus pak vypočítá pozici označeného objektu.

SmartTrack je další funkcí, při které si označíme objekt zájmu a kamery sledují a zoomují tento objekt. Pokud je objekt v pohybu dron letí odpovídající rychlostí za ním tak, aby jej neztratil z obrazu.

 

V případě dalších dotazů ohledně tohoto produktu nás neváhejte kontaktovat na 731 161 199 nebo na emailu miroslav.kleinbauer@w-technika.cz

Profesionálne drony DJI od priameho zastúpenia

Spoločnosť W-Technika Group s.r.o. je priamym dovozcom techniky DJI s označením DJI Enterprise pre ČR a SR. Špecializujeme sa na drony, ktoré sú určené na profesionálne nasadenie v oblasti priemyselných inšpekcií, protipožiarnych zásahov, pátracích akcií a pod.

DJI Enterprise pro ČR

Svojim zákazníkom ponúkame nielen dron DJI so všetkým dostupným príslušenstvom, ale tiež celý proces od zaškolenia a poradenstva, až po prevedenie procesom získania leteckého oprávnenia (licencia) na ÚCL (úrad pre civilné letectvo). Poprípade aj získanie certifikácie „technik diagnostik – termografia“ na termovíznu inšpekciu a ďalšie."

Doplnky a súvisiace
Držiak pre 2 kamery na DJI M300 RTK Držiak pre 2 kamery na DJI M300 RTK Kód: d0040
NA DOTAZ
Držiak pre 2 kamery alebo ďalšie príslušenstvo na DJI M300 RTK.
 
Detail
Horný držiak kamery pre DJI M300 RTK Horný držiak kamery pre DJI M300 RTK Kód: d0041
NA DOTAZ
Držiak na uchytenie kamery na hornú palubu DJI M300 RTK.
 
Detail
DJI ZENMUSE H20 – Hybridná kamera na dron DJI M300 RTK DJI ZENMUSE H20 – Hybridná kamera na dron DJ… Kód: d0042
NA DOTAZ
Hybridná kamera DJI Zenmuse H20 s tromi integrovanými senzormi – širokouhlá 12 Mpx kamera, 20 Mpx zoom kamera a laserový merač vzdialenosti v jednom tele kamery.
 
Detail
Vrtule DJI 2110 pre DJI M300 RTK – pár Vrtule DJI 2110 pre DJI M300 RTK – pár Kód: d0052
NA DOTAZ
Inovovaná vrtuľa DJI 2110 pre nový dron DJI M300 RTK. V balení je jedna pravotočivá a jedna ľavotočivá vrtuľa.
 
Detail
Batéria TB60 pre DJI M300 RTK Batéria TB60 pre DJI M300 RTK Kód: d0053
SKLADOM
Nová inteligentná batéria DJI TB60 pre DJI M300 RTK. V balení je 1 kus, na prevádzku dronu sú potrebné 2 ks batérií.
672 € bez DPH
Detail
Stojí za pozornosť
DJI ZENMUSE H20 – Hybridná kamera na dron DJI M300 RTK DJI ZENMUSE H20 – Hybridná kamera na dron DJ… Kód: d0042
NA DOTAZ
Hybridná kamera DJI Zenmuse H20 s tromi integrovanými senzormi – širokouhlá 12 Mpx kamera, 20 Mpx zoom kamera a laserový merač vzdialenosti v jednom tele kamery.
 
Detail
DJI M300 RTK – dron na inšpekcie a vyhľadávanie DJI M300 RTK – dron na inšpekcie a vyhľadávanie Kód: d0058 Výroba byla ukončená
NA DOTAZ
VÝROBA BOLA UKONČENÁ Nový dron DJI M300 RTK s predĺženou dobou letu až 55 min., novou skladacou konštrukciou, integrovaným RTK modulom na presné mapovanie a troma možnosťami upnutia in…
 
Detail
Držiak pre 2 kamery na DJI M300 RTK Držiak pre 2 kamery na DJI M300 RTK Kód: d0040
NA DOTAZ
Držiak pre 2 kamery alebo ďalšie príslušenstvo na DJI M300 RTK.
 
Detail
Wiris Agro R Wiris Agro R Kód: ab1037
NA DOTAZ
Wiris Agro R alebo CWSI (crop water stress index) kamera je špeciálne patentovaná kamera určená na hodnotenie stresu a riadenia vody v plodinách na veľkých plochách. Rozlíšenie kamery …
 
Detail
Termokamera pre drony DJI ZENMUSE XT2 Termokamera pre drony DJI ZENMUSE XT2 Kód: ab0138
NA DOTAZ
DJI Zenmuse XT2 je duálna kamera integrujúca mikrobolometrickú termokameru FLIR TAU 2 s rozlíšením 640 x 512 px alebo 336 x 256 a obrazovou frekvenciou 30 Hz (9 Hz pri zázname rádiomet…
 
Detail
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.

obálka

Chcete byť informovaní o novinkách v našom sortimente?